Jihovýchod Číny zasáhly povodně

Prudké deště, rozsáhlé záplavy a sesuvy půdy postihly hustě osídlený jihovýchod Číny. Podle agentury Reuters zahynulo dosud nejméně 97 lidí a 41 se jich stále pohřešuje. Úřady už musely evakuovat 1,4 miliónu obyvatel. Podle vládních zdrojů, které cituje agentura Nová Čína, jsou záplavy na některých místech nejhorší za posledních 100 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy v Číně | Zdroj: ČTK

Meteorologové varují, že v příštích dnech by oblast mohly postihnout další přívalové deště. Postižená oblast se táhne od jižního pobřeží Číny přes provincii Kuang-tung až po provincii Fu-ťien na jihovýchodě. Provincie Kuang-tung, která sousedí s Hongkongem, se vyznačuje velkou koncentrací průmyslu orientovaného na export; je také nejlidnatější provincií zeně, ve které žije přes 100 milionů Číňanů.

Jih a jihovýchod Číny jsou postihovány přívalovými dešti každé léto. Jejich vliv zesilují desítky let intenzivního zemědělství a kácení stromů, po kterých zbyly holé svahy neschopné zadržovat vodu.

Regina Prouzová-Květoňová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme