Jihozápad Turecka sužují záplavy, nejméně 3 lidé zemřeli

Silná bouře a záplavy zasáhly jihozápadní pobřeží Turecka. Voda zaplavila stovky budov, pohřešuje se 5 lidí. Mimo provoz bylo mezinárodní letiště v Antalyi, kvůli bouři se zrušilo nejméně 60 letů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Velká voda na malých tocích | Foto: tisková zpráva

Vichřici a přívalový déšť hlásily přístavy Izmir, Bodrum nebo Antalya. Voda zaplavila ulice, domy, obchody i hotely a tisíce lidí zůstaly bez elektrického proudu. Kvůli odklízení škod a špatnému počasí vyhlásily školy v zasaženém regionu den volna.

Silná bouře s rekordním množstvím srážek způsobila velké škody hlavně ve venkovských oblastech. Silný proud strhl 3 mosty spojující několik vesnic v blízkosti městečka Serik vzdáleného 40 kilometrů od Antalye.

Podle zpravodajské televize NTV zůstali vesničané odtržení od okolí bez elektrického a telefonického spojení. Guvernér Antalye poslal do oblasti desítky záchranných týmů, které pátrají po pohřešovaných a evakuují další obyvatele. Jejich práci ztěžuje neustávající déšť.

Podle tureckých meteorologů se silná bouře a srážky přesunou také na sever Turecka, především do oblasti u pobřeží Egejského a Černého moře.

Lidé viní prostřednictvím tureckých médií radnice z nečinnosti při podobných situacích a požadují napříště koordinovanou pomoc záchranných složek.

Škody po ničivé bouři už počítají i zemědělci. Podle prvních odhadů zasáhl déšť v egejské oblasti především bavlníková pole. Jen tady dosahují škody nejméně 3 milionů eur.


Zvětšit mapu

Julie Urbišová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme