Jízda autem do Chorvatska se může protáhnout, hustý provoz na hranicích polevuje

Na cestě z Rakouska do Chorvatska se začaly zkracovat kolony. Od rána tam hlásily autokluby zdržení až na sedm hodin. Nejhorší byla situace na slovinsko-chorvatských přechodech. Ucpaný teď zůstává nejvíc přechod Dragonja ve směru od Koperu. Kolony tak zůstávají hlavně ve vnitrozemí.

Split/Praha (Aktualizováno: 16:26 22. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stojící kolona na chorvatské dálnici asi 30 kilometrů před sjezdem na Zadar. | Foto: Martina Bělocká | Zdroj: Facebook

Doprava aktuálně

  • Velká kolona brzdí provoz u tunelu Sveti Rok. Zdržení je tam na 15 minut.
  • Velká kolona se zpožděním 35 minut je také od Odmorište Janče do Odmorište Jadova.

„Zůstává jedna kratší kolona na dálnici A1 směrem na jih, ta už se rozjíždí. Dále pak i před tunelem na Zadar a Split,“ řekl Radiožurnálu Petr Vomáčka z Ústředního automoto klubu.

Řidiči se zdrží už na cestě v Rakousku, Popojíždí se směrem na Villach a to na dálnici A10 kousek za Salzburkem. Špatná je ale stále situace ve Slovinsku za Lublaní směrem do Chorvatska, devíti kilometrová kolona se tam vůbec nezkracuje.

Nejdelší kolony jsou ale přímo v Chorvatsku. Zkolabovala doprava u Záhřebu, kde je víc jak hodinové zdržení před mýtnicí Lučko. Zcela ucpaná je pak trasa na Zadar u Sveti roku. Tam je už víc jak 30 kilometrová kolona. Zkolabovala také silnice na ostrov Krk.

Jak už doporučují evropské autokluby, nejdůležitější je mít u sebe dostatek tekutin. Lidé by neměli zapomenout ani na jídlo. Rodiče s dětmi určitě vědí, že nejtěžší je v autě zabavit děti.

Podle informační mapy aplikace Waze, která sbírá informace od uživatelů aplikace podle GPS a zároveň, do které mohou informace o dopravě vkládat sami uživatelé, je doprava komplikovaná i v Lublani nebo za Vídní.

rez, jra, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme