Jižní Austrálie stále zápasí s katastrofálními požáry

Počet obětí rozsáhlých požárů v jihovýchodní Austrálii je už více než 170. Stovky dalších lidí oheň, který je jedním z největších v historii země, poranil. Na některých místech s živlem hasiči stále bojují. Policie zase pokračuje v identifikaci obětí a zjišťování rozsahu škod.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní požáry v Austrálii

Lesní požáry v Austrálii | Zdroj: ČTK

Australské úřady zřídily speciální vyšetřovací jednotku, která má individuálně prošetřit všechna úmrtí spojená s katastrofálními požáry. V případech, kde byl smrtonosný oheň založen úmyslně, pak policisté slibují najít a přísně potrestat žháře.

Hasiči nadále bojují s ohněm na více než dvaceti místech a úřady varují obyvatele, že nebezpečí nadále trvá. V oblasti se očekává nárůst rychlosti větru, který může dále zkomplikovat úsilí oheň eliminovat.

Odborníci upozorňují, že lidé, kteří přežili a často přišli za dramatických okolností doslova o všechno, budou v následujících týdnech a měsících potřebovat psychologickou pomoc a podporu, protože trauma, kterým v posledních dnech prošli, na ně může plně dolehnout až s určitým časovým odstupem.

Související příspěvky:
Hasičům v Austrálii se stále nedaří dostat požáry pod kontrolu
Požáry v Austrálii zabily více než 100 lidí, vláda povolává armádu

Marika Táborská, Pavla Hůlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme