Jižní Itálii postihlo další silné zemětřesení

Jedna katastrofa za druhou se valí na Apeninský poloostrov. Po silném čtvrtečním zemětřesení se dnes zatřásla země v jihoitalské oblasti Molise znovu. Navíc střed Itálie bičují lijáky a na Sicílii opět bouří sopka Etna. Nejnovější bilance čtvrtečních otřesů půdy v obci San Giuliano, kde se zřítila školka, udává 29 mrtvých; 26 z nich jsou malé děti. Večer italské úřady nařídily kvůli novým otřesům evakuaci obyvatel této obce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v jižní Itálii | Foto: ČTK/AP

Rozhodnutí o evakuaci přišlo poté, co obec odpoledne znovu postihlo zemětřesení o síle 5,1 Richterovy stupnice, po kterém následovalo několik slabších otřesů. Lidé, kteří se vrátili do svých domovů, většinou proto aby si vzali nejnutnější věci, vybíhali zděšeně na ulici. Sedm osob utrpělo zranění.

San Giuliano di Puglia, ležící v zóně epicentra zemětřesení, má 1500 obyvatel. Příkaz k opuštění obce se týká všech obyvatel. Rozhodnutí ale bylo přijato z preventivních důvodů, nikoli kvůli tomu, že by hrozilo zřícení dalších budov.

Záchranáři v pátek odpoledne vyprostili z trosek školky tělo učitelky. Jde zřejmě o poslední oběť čtvrtečního zemětřesení, protože nikdo další se už nepohřešuje. Celkem se ze sutin podařilo zachránit 35 dětí a dospělých. Stav čtyř zraněných dětí je ale velmi vážný.

Zemětřesení si kromě obětí vyžádalo mnoho raněných a značné hmotné škody. Na čtyřicet osob přijala nemocnice v Larinu, které rovněž patří k postiženým lokalitám.

Příroda si v těchto dnech zahrává s obyvateli Itálie velmi krutě. Dnes totiž bylo silné zemětřesení zaznamenáno také v Palermu. Sicilská sopka Etna znovu bouří a navíc se probouzí i další aktivní sopka Stromboli. Střední Itálii a zejména hlavní město Řím dnes zase zasáhly silné průtrže mračen, které způsobily velké problémy v dopravě.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp, Zdenka Turková, Marika Táborská, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme