Jižní Korea bude trestat návštěvu Afghánistánu bez povolení vlády

Až rok ve vězení může strávit občan Jižní Koreje, který bez povolení své vlády navštíví Afghánistán. Soul toto opatření oznámil v souvislosti s krizí kolem 23 Jihokorejců, které zadržují od minulého týdne povstalci v Afghánistánu a hrozí jejich zabitím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbuzní unesených Korejců | Zdroj: ČTK

Soul se opatřením snaží zabránit cestám svých občanů do nebezpečných zemí - už dříve se nařízení týkalo Iráku a Somálska.

23 Korejců rebelové zadrželi na cestě z Kábulu do Kandaháru. Za jejich propuštění požadují osvobození 23 svých spolubojovníků z afghánských věznic a stažení všech asi dvou set jihokorejských vojáků ze země. Rukojmí patří k evangelickým aktivistům, kteří v Kandaháru vedou humanitární projekt. Soul popírá, že vyvíjejí i misijní činnost.

Právě razantním obracením muslimů na křesťanství jsou ale Jihokorejci v Afghánistánu pověstní. Loni v létě se jich do země na takzvaný Tábor míru sjelo dokonce na patnáct set, což vyvolalo značnou nelibost nejen u kábulské, ale i u jihokorejské vlády.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme