Jižní Korea chce uskutečnit ostré střelby i přes výhrůžky KLDR

Jižní Korea je odhodlána uskutečnit dělostřelecké cvičení v blízkosti sporné hranice s KLDR. Ostré střelby se tak podle Soulu budou konat i přes hrozby režimu Kim Čong-ila, zpozdit je může jen špatné počasí. Pchjongjang kvůli manévrům jihokorejské armády varoval, že podnikne mnohem větší útok než minulý měsíc, kdy zahynuli 4 Jihokorejci a 18 jich bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci Jižní Koreje | Foto: AFP

V našich plánech nedošlo k žádné změně, prohlásilo jihokorejské ministerstvo obrany. Ke zpoždění jednodenního cvičení, které se má uskutečnit mezi 18. a 21. prosincem, tak podle Soulu může dojít jen kvůli nepřízni počasí.

K odkladu přitom Jižní Koreu vyzvalo i Rusko, obavy v souvislosti s chystanou dělostřelbou vyjádřila i Čína. O snížení napětí se přímo v Severní Koreji snažil guvernér amerického státu Nové Mexiko Bill Richardson, který vyzval Severní Koreu ke zdrženlivosti. Jak ale přiznává, výraznějšího pokroku zatím při jednáních s představiteli režimu Kim Čong-ila nedosáhl.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme