V Jižní Koreji zemřelo 14 pracovníků doručovacích firem, důvodem je především pracovní vypětí

V Jižní Koreji zemřelo z přepracování 14 zaměstnanců doručovacích společností, zatížených kvůli epidemii koronaviru více než obvykle. Zaměstnanci musejí vyřídit mnohem víc objednávek než v minulosti, informovala agentura Reuters. Zatím poslední oběť tohoto pracovního vypětí zemřela tento týden.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logistické centrum firmy CJ Logistics v Soulu | Zdroj: Profimedia

Byl to zaměstnanec firmy CJ Logistics, kterému se udělalo špatně v úterý při krátké večerní pauze a později zemřel v nemocnici. Mezi mrtvými je i člověk, který spáchal sebevraždu a v posledním vzkazu napsal, že nemůže dál snést těžké podmínky vyčerpávající práce. Příčinou úmrtí dalšího ze skupiny byl infarkt. Rodiny ostatních označily úmrtí termínem kwarosa, který se používá při náhlé smrti z přepracování vyvolané srdečním selháním nebo mrtvicí.

Firma CJ Logistics ve čtvrtek vydala veřejnou omluvu kvůli úmrtí pěti svých zaměstnanců a slíbila, že pracovní podmínky zlepší. Jde o největší doručovací firmu v zemi. Pracuje pro ni 20 tisíc lidí a vedení už oznámilo, že jedná o odškodnění rodin zemřelých.

O jednoho kurýra přišla i menší společnost Hanjin Transportation. I ta se za toto úmrtí omluvila a slíbila, že nároky na pracovní výkon sníží. CJ Logistics chce najmout víc zaměstnanců a bude požadovat, aby všichni doručovatelé podepsali pojištění proti pracovní nehodě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme