Jižní Korea pokračuje ve vojenských manévrech

Jihokorejská armáda pořádá další vojenské manévry. Od středy do pátku probíhá cvičení námořnictva u východního pobřeží, na zítřek pak Soul plánuje vůbec největší demonstraci síly v blízkosti hranice s KLDR. Jižní Korea tak zůstává v pohotovosti i přes mírné snížení napětí, kdy Pchjongjang nenaplnil původní hrozby a na pondělní ostrou střelbu v blízkosti sporné námořní hranice nereagoval.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihokorejští vojáci hlídkují na ostrově Jonpjong

Jihokorejští vojáci hlídkují na ostrově Jonpjong | Zdroj: ČTK

Šest vojenských plavidel i vrtulníky nacvičují zásah proti severokorejským ponorkám a hlídkovým člunům. Od čtvrtka pak jihokorejská armáda zahájí i cvičení s ostrými střelbami v oblasti vzdálené jen 20 kilometrů od hranice s KLDR, kterého se zúčastní na 800 vojáků.

Podle jihokorejského ministra obrany chce Soul zůstat připraven k okamžité odpovědi na případné provokace režimu Kim Čong-ila, a to nejen u sporných ostrovů ležících ve Žlutém moři.

Jihokorejští vojáci tak nyní stráží i rozsvícený vánoční strom, který vztyčili u pozemní hranice. Obávají se totiž, že by ho komunistické jednotky, jakožto symbol propagandy, mohly rozstřílet.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme