Při požáru v továrně na lithiové baterie v Jižní Koreji zahynulo 22 lidí. Většina jsou čínští dělníci

22 obětí a osm zraněných si vyžádal pondělní požár v továrně na výrobu lithiových baterií nedaleko jihokorejské metropole Soulu. Informovaly o tom agentura Reuters a AP s odvoláním na představitele hasičů, podle nichž většinu obětí tvoří čínští státní příslušníci.

Soul (Aktualizováno: 13:13 24. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v továrně na výrobu lithiových baterií v Jižní Koreji

Požár v továrně na výrobu lithiových baterií v Jižní Koreji | Foto: Kim Hong-Ji | Zdroj: Reuters

Plameny zachvátily budovu kolem 10.30 místního času (3.30 SELČ) ve městě Hwasong nacházejícím se jižně od Soulu, když ve skladu explodovaly baterie. Podle agentury Reuters už se oheň podařilo z velké části uhasit.

Mezi mrtvými je 18 čínských dělníků, dva Jihokorejci a jeden dělník z Laosu. Státní příslušnost jedné oběti není známá, uvedla agentura AP. Dva z osmi zraněných utrpěli vážné popáleniny.

Na televizních záběrech z místa bylo vidět, jak hasiči stříkají vodu na budovu z oceli a betonu. Exploze utrhla velké kusy objektu a jeho horní část se zřítila. Ze stavby stoupaly obrovské mraky kouře. V několikapatrové továrně v době požáru pracovalo 102 lidí, uvedl podle agentury AP jeden z hasičů.

Expert na předcházení požárům Kim Če-ho prohlásil, že oheň se zřejmě rozšířil tak rychle, že dělníci nestihli uniknout. „Materiály k výrobě baterií jsou extrémně hořlavé. Ve srovnání s požáry, při kterých hoří jiné materiály, tak často není dost času reagovat,“ řekl.

Ministr vnitra I Sang-min vyzval místní úřady, aby podnikly nutné kroky a zabránily kontaminaci okolí nebezpečnými chemikáliemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme