Jižní Korea začala bourat největší psí jatka v zemi. Ochránci zvířat mluví o historickém okamžiku

V Jižní Koreji začali bourat největší psí jatka země, která se nacházejí ve městě Songnam jihovýchodně od Soulu. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Na místě komplexu bude vytvořen veřejný park. Psí maso je v Jižní Koreji pokládáno za delikatesu, každý rok je zde zkonzumováno na milion psů.

Songnam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psí farma v Jižní Koreji, ze které ochránci zvířat pomáhají odnášet zachráněné psi | Zdroj: Reuters

Komplex ve městě Songnam byl důležitým zdrojem psího masa pro restaurace v celé Jižní Koreji. Fungovalo zde přinejmenším šest jatek, uvedla BBC.

„Je to historický okamžik,“ uvedli ve vyjádření jihokorejští obránci práv zvířat (KARA). „Spustí to zavírání dalších psích jatek po celé zemi, což urychlí úpadek celého průmyslu zpracování psího masa,“ dodali.

Skvrna na městě

Aktivisté z organizace Humane Society International (HSI) popsali podmínky uvnitř zařízení jako „děsivé“. Na místě viděli elektrická zařízení sloužící k porážce zvířat, nože či strojky na zbavování srsti.

Nejezte psí maso, vyzvala Hanoj své obyvatele. Chce zlepšit reputaci města v očích turistů

Číst článek

„Byla to skvrna na městě Songnam, s radostí přihlížíme tomu, jak místo rovnají se zemí,“ řekla jedna z členek HSI. „Vskutku se to jeví jako mezník v zániku průmyslu zpracování psího masa v Jižní Koreji a je to zjevný signál, že v jihokorejské společnosti citelně klesá jeho popularita,“ dodala.

Masové osvobozování psů

Každé léto se v Jižní Koreji koná třídenní speciální festival, během něhož bývají podávány pokrmy z psího masa dušeného v silně kořeněné šťávě.

V současné době v zemi nereguluje porážení psů pro maso žádný zákon. Západní aktivisté se v minulých letech pokusili tuto praktiku narušit masovým osvobozováním psů.

V zemi klesá počet restaurací, kde podávají pokrmy z psího masa, napsala BBC. Zatímco v Soulu dříve fungovalo kolem 1500 takových zařízení, v roce 2015 jich bylo už jen zhruba sedm stovek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme