Bidenovu inauguraci odmoderuje Tom Hanks. Běžný program kvůli pandemii nahradí televizní speciál

Herec Tom Hanks bude 20. ledna moderovat večerní televizní speciál na oslavu inaugurace nového amerického prezidenta Joea Bidena. Virtuální akce bude podle organizátorů mimo jiné oslavovat americké hrdiny v první linii boje s pandemií covidu-19. Program má nahradit tradiční inaugurační ples, který byl kvůli koronaviru zrušen.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Tom Hanks bude moderátorem speciálu k inauguraci Joea Bidena. | Zdroj: Reuters

Televizní speciál podle Bidenova inauguračního týmu „předvede odolnost, hrdinství a jednotný závazek Američanů spojovat se jako národ k uzdravení a obnově“. V devadesátiminutovém pořadu s názvem „Oslavujeme Ameriku“ se objeví řada známých tváří, například Jon Bon Jovi, Demi Lovatová, Justin Timberlake či Ant Clemons. Promluví také samotný Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harrisová, kteří budou v ten den odpoledne uvedeni do úřadu.

Bidenův tým kvůli pandemii covidu-19 omezil počet akcí, které se v normálních časech pojí s inaugurací amerického prezidenta. Zrušen byl tradiční průvod i plesy, které se konají ve Washingtonu. Součástí televizního speciálu budou předtočená videa a živá vystoupení, podobně jako tomu bylo při loňském sjezdu Demokratické strany, který se uskutečnil převážně on-line.

Šéf Bidenova inauguračního týmu Tony Allen uvedl, že bezpečnost občanů je na prvním místě. Ačkoliv budou mnozí pořad sledovat převážně z bezpečí svých domovů, příchod „nové inkluzivní“ éry budou podle Allena prožívat společně na dálku.

Zdůraznil přitom, že nastupující Bidenova administrativa hodlá zastupovat všechny občany. „V uplynulém roce jsme viděli nespočet hrdinů, kteří v první linii sloužili svým spoluobčanům, takže budeme v tomto programu v hlavním vysílacím čase vyprávět jejich příběhy, šířit kolektivní světlo a oslavovat to nejlepší z naší země a jejích obyvatel,“ doplnil.

Pořad budou vysílat televizní kanály CBS, ABC, CNN, NBC, MSNBC a bude jej možné sledovat živě také na Youtube, Facebooku, Twitteru a dalších on-line platformách. Televize Fox News naopak podle zpravodajského webu Politico pořad živě vysílat nebude.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme