Bidenovi obnovili prezidentskou tradici a zveřejnili daňové přiznání. Loni si vydělali přes 600 tisíc dolarů

Manželé Joe a Jill Bidenovi, prezident Spojených států a vysokoškolská učitelka, si za loňský rok vydělali 607 336 dolarů (přibližně 12,7 milionu korun). Bidenovi federální vládě za uplynulý rok na daních odvedli 25,9 procenta svých příjmů, americký průměr je přibližně 14 procent, napsala agentura AP.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve srovnání s rokem 2019 se příjmy Bidenových propadly o 38 procent, vyplývá z jejich daňového přiznání | Foto: Mike Segar | Zdroj: Reuters

Zveřejněním svého daňového přiznání navázali na tradici moderních prezidentů Spojených států, které se vymykal jen exprezident Donald Trump, který přiznání nezveřejňoval.

Tlak na Bidena roste. Kvůli konfliktu v Izraeli čelí kritice na více frontách, dohnala ho vlastní strategie

Číst článek

Ve srovnání s rokem 2019 se příjmy Bidenových propadly o 38 procent, zejména proto, že po zahájení předvolební prezidentské kampaně musel Joe Biden ukončit svou výdělečnou sérii přednášek, píše List The Guardian. AP připomíná také zisky z prodeje knih.

Bidenovi věnovali deseti různým charitativním organizacím přes 30 000 dolarů (asi 630 000 korun). Největší dar, 10 000 dolarů (210 000 korun), putovalo na konto nadace zaměřené na pomoc zneužívaným dětem, pojmenované po prezidentově zesnulém synovi Beau Bidenovi.

Své daňové přiznání zveřejnila také americká viceprezidentka Kamala Harrisová s manželem. Ze svých příjmů ve výši 1,7 milionu dolarů zaplatili státu 36,7 procenta. Harrisová byla ještě loni senátorkou za Kalifornii, její manžel Douglas Emhoff je právník.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme