,Otřel se o její nos.‘ Bývalého viceprezidenta USA Bidena nařkla další žena z nevhodného chování

Z nepatřičného chování někdejšího amerického viceprezidenta Joea Bidena obvinila již druhá žena. Bidenova někdejší asistentka Amy Lapposová tvrdí, že jí bývalý senátor státu Delaware a viceprezident v administrativě prezidenta Baracka Obamy v letech 2009 až 2017 před deseti lety sáhl na obličej a otřel se svým nosem o její nos. V úterý o tom informoval zpravodajský web BBC.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z demokratických kandidátů na prezidenta Spojených států v roce 2020 se zatím největší oblibě těší bývalý viceprezident Joe Biden | Foto: Andreas Gebert | Zdroj: Reuters

Jako první Bidena z nevhodných dotyků a polibků nedávno obvinila demokratická politička Lucy Floresová. Incident, který Floresová zveřejnila v newyorském magazínu The Cut, se odehrál v listopadu 2014, kdy jí Biden pomáhal v její neúspěšné kandidatuře na viceguvernérku státu Nevada. Bidenův tiskový mluvčí uvedl, že si Biden událost nevybavuje.

Šéf mediálního gigantu CBS rezignoval. Moonves čelí obviněním ze sexuálního obtěžování

Číst článek

Jak informovala BBC, stěžuje si nyní na Bidenovo chování i další žena. „Amy Lapposová řekla, že ji Biden položil obě ruce na tvář a otřel se jí o nos,“ píše BBC s tím, že k incidentu mělo dojít přes deseti lety při akci, která se uskutečnila v soukromém domě v Connecticutu v roce 2009.

‚Nechtěná náklonnost‘

V rozhovoru pro deník Hartford Courant Lapposová uvedla, že Biden tehdy vešel do kuchyně, aby poděkoval svým zaměstnancům. Lapposová rovněž řekla, že by Biden podle ní neměl být prezidentským kandidátem a doplnila, že „nechtěná náklonnost není v pořádku“.

Bidenův mluvčí v reakci na nejnovější obvinění novináře odkázal na Bidenovo nedělní prohlášení. „V průběhu mnoha let, které jsem strávil volebními kampaněmi a ve veřejném prostoru, jsem si mnohokrát podal ruku, objal někoho, projevil náklonnost, podporu a útěchu a nikdy jsem se nedomníval, že jsem se choval nevhodně,“ stálo v prohlášení. „Dospěli jsme však do důležité doby, kdy ženy mají pocit, že mohou a měly by hovořit o svých zkušenost a muži by jim měli naslouchat a to já budu,“ doplnil Biden.

O Bidenovi se v souvislosti s nadcházejícími prezidentskými volbami v roce 2020 hovoří jako o možném uchazeči o nominaci demokratů, bývalý viceprezident se ale ještě nevyjádřil, zda do klání vstoupí. Průzkumy ho nicméně považují za favorita, pokud by se rozhodl kandidovat.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme