Americký prezident Biden podepsal zákon, který ochrání stejnopohlavní sňatky

Americký prezident Joe Biden v úterý podepsal zákon, který uznává manželství partnerů stejného pohlaví a také lidí různých ras na federální úrovni. Už dříve ho schválily obě komory Kongresu.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joe Biden při podpisu zákona

Joe Biden při podpisu zákona | Zdroj: Profimedia

„Zákon a láska, kterou brání, zasazují ránu všem formám nenávisti,“ řekl demokratický prezident před Bílým domem při podpisu nových právních předpisů. Při této příležitosti se tam sešli různí hosté, kromě jiných zákonodárci z řad demokratů i republikánů nebo majitel gay baru v Colorado Springs, v němž útočník v listopadu zastřelil pět lidí.

Popová zpěvačka Cindy Lauperová, která patří mezi aktivistky za práva osob skupiny LGBT, při slavnosti zazpívala písničku True Colors. Díky zákonu nyní můžeme oficiálně milovat ty, které milujeme, řekla Lauperová.

Chuck Schumer, lídr demokratické většiny v Senátu, měl stejnou fialovou kravatu, jakou si uvázal na svatbu své dcery, která je vdaná za ženu.

Zákon ochrání stejnopohlavní páry v případě, že by nejvyšší soud zvrátil precedens z roku 2015, podle kterého mají homosexuálové právo uzavírat sňatky ve všech státech.

Letos v červnu nejvyšší justiční instance v USA, kde mají v současnosti většinu konzervativní soudci, zvrátila verdikt z kauzy Roeová vs. Wade ohledně federálního práva na potrat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme