Jsme na dobré cestě k vítězství, řekl Biden v krátkém vystoupení. ‚Chtějí nám ukrást volby,‘ reagoval Trump

Demokratický prezidentský kandidát a bývalý viceprezident Joe Biden krátce promluvil ke svým příznivcům. Z Wilmingtonu ve státě Delaware je vyzval k trpělivosti, protože výsledky nemusejí být kvůli sčítání korespondenčních hlasů jasné už ve středu. Prohlásil také, že jeho kampaň má našlápnuto k vítězství. Šéf Bílého domu Donald Trump reagoval na twitteru. Obvinil demokraty ze snahy ukrást volby.

Od zpravodaje z místa Wilmington (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokratický prezidentský kandidát Joe Biden během krátkého projevu ve Wilmingtonu | Foto: Mike Segar | Zdroj: Reuters

„Říkají, že jsme vyhráli v Arizoně. Také máme signály z Minnesoty, že je to dobré. Bojujeme i v Georgii a to jsme nečekali. Máme skutečně dobrý pocit z Wisconsinu a Michiganu. Bude ještě chvíli trvat sečíst hlasy, ale Pensylvánii vyhrajeme,“ prohlásil Biden.

Před svými příznivci zdůraznil, že je nutné spočítat každý odevzdaný hlas. „Nebude konec, dokud všechno nebude spočítané,“ uvedl. „Není na mně ani na Donaldu Trumpovi říkat, kdo by měl vyhrát. To je na lidech.“

Řada lidí, kteří ve Wilmingtonu jeho krátké vystoupení poslouchali, ale Bidenův optimismus nesdílejí. Spousta z nich je velmi nervózní, na některých je vidět dokonce až zděšení z toho, kolik Trump získal hlasů ve srovnání s tím, jak vypadaly průzkumy. Mnoho jich mluví o tom, že ztrácí naději.

Bidenovi příznivci čekají na projev, nálada je napjatá, komentují to jako strach nebo znechucení

06:39 – 04. 11. 2020

1 2

Šéf Bílého domu Donald Trump mezitím na twitteru obvinil demokraty ze snahy ukrást volby. Sociální síť vzápětí k příspěvku připojila poznámku, že může uvádět zavádějící informace o volebním procesu.

Souboj mezi Bidenem a Trumpem je zatím velmi těsný. Prezident už ale na twitteru oznámil, že čeká velké vítězství. Také se chystá vystoupit s projevem.

I will be making a statement tonight. A big WIN!

06:45 – 04. 11. 2020

127168 898772

Jakub Lucký, kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme