Prezidenti Ruska a USA Putin a Biden se poprvé sejdou 16. června v Ženevě

Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a Joe Biden se setkají 16. června v Ženevě. Podle tiskových agentur to oznámily Kreml i Bílý dům. Podle agentury TASS Kreml označil za hlavní témata dvoustranné vztahy, strategickou stabilitu, urovnání regionálních konfliktů a boj s pandemií. Podle prohlášení Bílého domu chce Biden obnovit předvídatelnost a stabilitu ve vzájemných vztazích.

Aktualizujeme Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin a Joe Biden | Zdroj: Reuters / koláž iROZHLAS.cz

„Počítá se s projednáním stavu a perspektiv dalšího rozvoje rusko-amerických vztahů, otázek strategické stability i aktuálních otázek mezinárodního dění, včetně součinnosti v boji proti koronavirové pandemii a urovnání regionálních konfliktů,“ sdělila v krátkém oznámení tisková služba Kremlu.

Mluvčí Bílého Domu Jen Psakiová ve svém prohlášení uvedla, že prezidenti „budou diskutovat o řadě naléhavých otázek ve chvíli, kdy se snažíme obnovit předvídatelnost a stabilitu americko-ruských vztahů.

Vztahy obou velmocí jsou v posledních měsících mimořádně napjaté kvůli řadě konfliktních neshod. USA nedávno uvalily na Rusko sankce a země si vzájemně vyhostily několik diplomatů. Biden však nedávno prohlásil, že očekává brzké setkání s Putinem a že není nutné, aby obě strany před jeho konáním vyřešily všechny své spory.

Bílý dům ke schůzce Biden-Putin 16. června:

16:06 – 25. 05. 2021

2

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme