Na letišti v Johannesburgu celníci zabavili přes 340 kilogramů lvích kostí. Zřejmě mířily do Asie

Celníci v Johannesburgu zabavili přes 340 kilogramů lvích kostí. Policie v souvislosti s nálezem zadržela tři cizince, z nichž dva již propustila. S odkazem na sdělení jihoafrického ministra životního prostředí o tom informovala agentura AFP. Podle úřadů muži náklad špatně přihlásili k proclení, a proto jim byl zabaven. Kosti zřejmě mířily do Asie, kde jde o velmi žádané zboží, využívané v tradiční medicíně a k výrobě šperků.

Johannesburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lev ve volné přírodě. Ilustrační foto. | Zdroj: pixabay.com

Celníci kosti nalezli ve dvanácti krabicích zabalené v hliníkové fólii. Obchod s částmi těl lvů žijících ve volné přírodě zakazují mezinárodní úmluvy, lze však prodávat kosti lvů žijících v zajetí. K tomu je však zapotřebí speciální povolení.

Pětiletá podmínka a zákaz vstupu. Jihoafrický soud potrestal dvojici Čechů za pašování rostlin

Číst článek

Skupina zákonodárců jihoafrického parlamentu loni v listopadu vyzvala vládu k tomu, aby upravila pravidla pro vývoz lvích kostí ze země. O jeho úplný zákaz dlouhodobě usiluje britská Ekologická vyšetřovací agentura (EIA), která upozorňuje, že možnost kosti vyvážet a prodávat podporuje pytláctví. Někteří překupníci přitom lví kosti vydávají za kosti tygří, které jsou žádané v Číně, kde jejich dovoz a prodej místní vláda zakázala.

V Jihoafrické republice žije asi jedenáct tisíc lvů, z nichž tři tisíce žije volně v národních parcích, ve kterých je zakázán jejich lov.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme