John Kerry kritizuje plány na redukci americké síly v Evropě a Asii

Plán amerického prezidenta George Bushe na stažení až 70 000 amerických vojáků z Evropy a Asie během 10 let narazil na odpor jeho protikandidáta do prezidentských voleb Johna Kerryho. Senátor tvrdí, že přijít s tímto plánem teď, znamená ohrozit americkou bezpečnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry prezidentem | Foto: Miroslav Konvalina

Ale také vyslat špatný signál KLDR, která má pravděpodobně jadernou zbraň.

John Kerry promluvil k americkým veteránům zahraničních válek, před kterými v pondělí George Bush 10letý plán na stahování vojsk z Asie a Evropy představil. Jak se očekávalo, napadl senátor Kerry nejen načasování plánu, ale také jeho konkrétní body. Nelíbí se mu, že Spojené státy narychlo opouštějí spojence v době, kdy je nejvíce potřebují.

Kritizoval nejen plánované stažení dvou divizí z Německa, ale také radikální redukci americké vojenské přítomnosti na korejském poloostrově, kde získává protivník jaderné zbraně.

Bílý dům ke Kerryho kritice řekl, že senátor nepochopil, že hrozby studené války pominuly a armádu je třeba transformovat.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme