John McCain pozastavil kvůli krizi na Wall Street předvolební kampaň

Kandidát na amerického prezidenta John McCain pozastavuje předvolební kampaň. Důvodem je krize na Wall Street. Republikánský senátor také vyzval k odložení páteční televizní debaty se svým demokratickým soupeřem Barackem Obamou. McCain se chce ve Washingtonu podílet na plánování stabilizace finančního systému.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John McCain

John McCain | Zdroj: ČTK

Pilířem nového záchranného plánu americké vlády je návrh vykoupit od finančních institucí špatná aktiva za celkem 700 miliard dolarů, což je v přepočtu téměř 12 bilionů korun, a po stabilizaci finančního sektoru je na trhu znovu prodat.

John McCain ale v tento návrh nevěří a podle svých slov už prezidenta George Bushe vyzval, aby k řešení situace svolal mítink demokratických i republikánských zákonodárců.

V průzkumech zatím krize pomáhá Obamovi

Barack Obama | Foto: www.barackobama.com

Obama 52 - McCain 43 procent. To dnes hlásí barometr podpory veřejného mínění. Výsledky nejnovějšího průzkumu pro stanici ABC a list Washington Post potvrzují trend z posledních dnů. Demokratu Obamovi nahrává špatná situace na finančních trzích a z ní pramenící obavy o vývoj americké ekonomiky.

Po výkyvech podpory veřejného mínění z posledních týdnů ale nikdo neoznačuje demokratického kandidáta za jasného favorita. Už v pátek by se měl utkat s Johnem McCainem v první ze tří televizních debat.

Ty v minulosti významně pomohly jednomu z kandidátů právě v situaci, kdy byla jejich podpora dlouhodobě vyrovnaná nebo kolísala. Přesně tak je tomu zatím i v letošní americké prezidentské kampani.

Marika Táborská, Vít Pohanka, Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme