V Arizoně vzpomínali na zesnulého senátora McCaina, rakev vystavili v tamním Kapitolu

V Kapitolu v Arizoně se ve středu odehrál soukromý obřad, při kterém rodina a blízcí zavzpomínali na zesnulého republikánského senátora Johna McCaina. Rakev s McCainovými ostatky byla vystavena uprostřed místnosti a zahalená do americké vlajky.

Obrazem Phoenix Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

McCainova manželka Cindy na ni poklepala, přiložila k ní hlavu a políbila ji, popsala agentura AP. Přítomny byly i senátorovy děti, dcera Meghan se neubránila slzám.

Nestavějte zdi, ale strhávejte je, napsal McCain Američanům v dopise na rozloučenou

Číst článek

Členové McCainovy rodiny se objevili na veřejnosti vůbec poprvé od smrti senátora. Politik a válečný veterán v sobotu prohrál boj s agresivní formou rakoviny mozku.

Během smutečního obřadu arizonský guvernér Doug Ducey zavzpomínal na McCaina jako na senátora i jako na mezinárodně známou osobnost. „Představit si Arizonu bez McCaina je jako představit si Arizonu bez Grand Canyonu,“ uvedl Ducey. Kapitol má být následně otevřen i pro veřejnost, která se bude moci přijít McCainovi poklonit.

V pátek pak bude rakev vystavena v Kapitolu ve Washingtonu, odkud se v sobotu v procesí přesune do washingtonské katedrály. Na ceremonii zde mají promluvit bývalí prezidenti George Bush mladší a Barack Obama, jimž McCain podlehl v úsilí o zisk funkce šéfa Bílého domu.

Soukromý pohřeb se uskuteční v neděli na hřbitově v Annapolisu ve státě Maryland. Na své přání bude McCain pohřben vedle svého spolužáka z námořní akademie a celoživotního přítele Chucka Larsona.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme