Jordánci odhalili pokus o dosud největší teroristický útok

Jordánské bezpečnostní složky odhalily pokus o dosud největší teroristický útok. Oznámila to vláda země. Teroristé si vybrali za cíl sídlo vlády, hlavní štáb kontrarozvědky a americké velvyslanectví. Atentátníci měli k útoku připraveno 20 tun výbušnin a chemikálií. Podle odhadů bezpečnostních složek by si exploze vyžádaly nejméně 80 000 mrtvých. Všechny cíle útoku jsou totiž v hustě obydlených čtvrtích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch

Podle Ammánu se organizace Al Kaidá chystala zaútočit na sídlo vlády, jordánské tajné služby, americké velvyslanectví a další objekty.

Atentátníci měli připraveno k útoku 20 tun výbušnin a chemikálií. Katarská televize Al Džazíra citovala jordánské bezpečnostní představitele, podle kterých by si atentát vyžádal 80 tisíc obětí na životech. Všechny cíle útoku jsou totiž v hustě obydlených čtvrtích.

Při nedávné rozsáhlé bezpečnostní operace zatkla jordánská policie vůdce teroristické skupiny. Ostatní členové teroristické skupiny se odmítli vzdát a jordánští policisté je v přestřelce usmrtili.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme