Jordánská policie zná jména všech atentátníků z Ammánu

Jordánská policie dnes zveřejnila jména všech atentátníků z jordánského Ammánu. Bezpečnostní síly také zatkly ženu, která se měla stát dalším sebevražedným útočníkem při teroristických akcích na tři tamní hotely. Oznámil to jordánský vicepremiér Marván Muašír.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé přet hotelem Days Inn v Ammánu | Foto: AFP

Zadržená žena byla manželkou atentátníka, který odpálil výbušniny v jordánském hotelu Radisson. K účasti na atentátech se přiznala.

Vicepremiér Muašír upřesnil, že sebevrazi se do země dostali čtyři dny před útoky. Žena doprovázela manžela do svatební síně hotelu.

"Oba přišli na místo společně a oba měli pásy s výbušninami. Byli oblečení jako když jdou na svatbu. Ženě se uvnitř svatebního sálu neodpálily trhaviny a její manžel jí poslal pryč. Jakmile odešla ze sálu, odpálil svůj pás s výbušninami," uvedl Muašír.

Každý pás měl podle vicepremiéra pět až deset kilogramů a v každém byly stovky kovových úlomků, aby byl počet obětí co největší. Při útocích na hotely Grand Hyatt, Radisson a Day's Inn zahynulo kromě tří útočníků 57 lidí, více než sto dalších bylo zraněno.

Atentátníci byli všichni Iráčané a dosud se nezjistilo jejich napojení na jakékoli jordánské občany. K útokům se přihlásila irácká odnož teroristické sítě Al- Káida vedená jordánským uprchlíkem abú Músou Zarkávím.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme