Eurokomisařka Jourová smazala svůj profil na Facebooku. Sociální síť označila za 'dálnici nenávisti'

Evropská komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitelů Věra Jourová (ANO) uzavřela svůj účet na Facebooku. Sociální síť se podle ní stala informační „dálnicí nenávisti“. Česká členka Evropské komise to oznámila na tiskové konferenci věnované boji proti nelegálnímu obsahu na internetu.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurokomisařka Věra Jourová (ANO). | Zdroj: Reuters

„Uznávám, že online platformy jsou bohaté na velké příležitosti,“ řekla Jourová podle agentury AFP. „Internet ale má také temnou stránku,“ dodala.

Eurokomisařka o svém kroku informovala na nedávném setkání manažery facebooku.

Komise v roce 2016 se zástupci Facebooku, Twitteru, YouTube a Microsoftu vyjednala "kodex chování", v němž se internetové společnosti zavázaly bojovat proti nezákonným projevům nenávisti na internetové síti.

Facebook (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Ve čtvrtek komise představila nové projekty, které povzbuzují tyto společnosti a všechny internetové subjekty, aby rychle zavedly účinnější nástroje proti „nezákonnému obsahu“.

Termín odkazuje na několik druhů obsahu, jako je on-linová teroristická propaganda a „xenofobní a rasistické projevy podněcující k násilí a nenávisti“.

Komise mimo jiné žádá internetové platformy, tedy vyhledávače a sociální sítě, aby usnadnily urychlené nahlašování škodlivého obsahu a umožnily tak jeho hbité odstraňování.

Také je vybízí, aby „investovaly do automatických detekčních technologií“ a aby zveřejňovaly počet a typ obdržených oznámení.

Komise uvedla, že v příštích měsících bude pozorně monitorovat, jak se opatření zavádějí, a varovala, že by na jaře příštího roku mohla sáhnout k legislativním opatřením, pokud se ukáže, že dané kroky váznou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme