Zaplatí miliony dolarů, vinu ale nepřizná. Banka JPMorgan vyřešila žalobu ohledně Epsetina dohodou

Největší americká banka JPMorgan Chase souhlasila s tím, že zaplatí Americkým Panenským ostrovům 75 milionů dolarů (zhruba 1,7 miliardy korun), aby urovnala žalobu, podle které napomáhala trestné činnosti zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina. Ten v roce 2019 zemřel ve vězení, kde čekal na proces, v němž byl obviněn ze sexuálního zneužívání mladých žen.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší americká banka JPMorgan oznámila miliardové ztráty

Banka v rámci dohody o urovnání žaloby nepřiznala žádnou odpovědnost za Epsteinovy činy (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Americké Panenské ostrovy, kde Epstein vlastnil nemovitosti, zažalovaly banku JPMorgan v loňském roce. Vyšetřování podle tamních úřadů ukázalo, že banka byla „nepostradatelná pro provoz a utajení“ Epsteinova obchodování s lidmi.

Maxwellová se odvolala proti 20 letům vězení. Napomáhala Epsteinovi zneužívat dívky

Číst článek

Epstein byl klientem banky od roku 1998 do roku 2013, kdy s ním JPMorgan vztahy přerušila. Americké Panenské ostrovy podle agentury AP v podstatě tvrdily, že JPMorgan se na Epstainových nezákonných aktivitách podílela a žádným způsobem neupozornila úřady, že Epstein je „vysoce rizikovým“ klientem.

Banka v rámci dohody o urovnání žaloby nepřiznala žádnou odpovědnost za Epsteinovy činy. „Firma hluboce lituje jakéhokoliv spojení s tímto mužem a nikdy by s ním nepokračovala ve spolupráci, kdyby se domnívala, že banku nějakým způsobem využívá k páchání svých ohavných zločinů,“ uvedla.

Společnost JPMorgan se již v červnu dohodla, že zaplatí 290 milionů dolarů za urovnání hromadné žaloby vznesené ženami, které tvrdí, že byly oběťmi Epsteinova sexuálního zneužívání. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme