Jsme připraveni přijmout zraněné z Aleppa, hlásí Izrael. Se Sýrií je přitom formálně ve válce

Izrael zvažuje možnost, že by přijal zraněné syrské uprchlíky z Aleppa na léčení do svých nemocnic. Informoval o tom v úterý izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Jak poznamenala agentura Reuters, mnoho zraněných Syřanů se za uplynulé tři roky v Izraeli již léčilo, tajně se dostali přes hranice v oblasti okupovaných Golanských výšin. Izrael a Sýrie jsou přitom formálně stále ve válečném stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuace civilistů z východního Aleppa | Zdroj: Reuters

"Jsme připraveni přijmout zraněné ženy a děti a rovněž muže, jestliže to nejsou bojovníci... přivézt je do Izraele a postarat se o ně v našich nemocnicích, jako jsme to již udělali s tisícovkami syrských civilistů," řekl Netanjahu zahraničním novinářům. "Požádal jsem ministerstvo zahraničí, aby hledalo způsoby, jak rozšířit naši lékařskou pomoc civilním obětem syrské tragédie, zejména v Aleppu," dodal.

Syrská armáda míří na poslední povstalecká území v Aleppu. Evakuovat se podařilo už 37 500 lidí

Číst článek

V Sýrii nyní již několikátý den pokračuje evakuace civilistů a bojovníků z povstalci držené východní části Aleppa. Podle Turecka již z oblasti odešlo 37 500 lidí.

Izrael v syrském konfliktu oficiálně nepodporuje žádnou z bojujících stran. Režim syrského prezidenta Bašára Asada podporují radikálové z hnutí Hizballáh, které židovský stát považuje za úhlavního nepřítele. Stejně nebezpeční jsou ale pro Izrael i bojovníci napojení na teroristickou síť Al-Káida, kteří bojují v řadách rebelů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme