'Jsou to nevolníci, kteří financují režim'. Zaměstnávání Severokorejců v Polsku končí

Polská vláda chce postupně zastavit zaměstnávání Severokorejců v zemi. Vyplývá to z vyjádření polského ministerstva zahraničí, které má Radiožurnál k dispozici. Občanům Severní Koreji polské úřady dočasně přestaly vydávat povolení k pobytu a k práci. Přistoupily k tomu poté, co Rada bezpečnosti OSN posílila sankce proti režimu.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severokorejský vůdce Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un | Foto: KCNA | Zdroj: Reuters

Polsko sice už dva roky Severokorejcům nevydává nová víza, v zemi ale stále pracují stovky občanů režimu Kim Čong-una. Nevládní organizace Evropská aliance pro lidská práva v Severní Koreji tvrdí, že jsou v podstatě nevolníky, protože většina jejich výplaty slouží k financování režimu.

Polské ministerstvo práce proto požádalo vojvodství, aby už neudělovala Severokorejcům povolení k pobytu ani pracovní povolení. A to až do doby, než Evropská unie přijme společný postoj vůči režimu.

Nařízení polské vlády se ale nevztahuje na smlouvy uzavřené před přijetím rezoluce Rady bezpečnosti. Polské ministerstvo zahraničí proto podle vyjádření pro Radiožurnál usiluje o to, aby Evropská unie žádné výjimky v případných společných sankcích neumožnila. 

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme