Juan Carlos I. nastoupil do nemocnice v Madridu. Bývalého španělského krále čeká operace srdce

Bývalý španělský král Juan Carlos byl v pátek ve 22.00 místního času přijat do nemocnice kvůli plánované operaci srdce. Samotný zákrok podstoupí v neděli v jedné z madridských klinik, informovala agentura AP. Podle španělských médií není operace urgentní a navazuje na rutinní vyšetření, jež bývalý monarcha podstoupil v červnu.

Madrid Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý španělský král Juan Carlos I. podstoupí operaci srdce.

Bývalý španělský král Juan Carlos I. podstoupí operaci srdce. | Foto: FW1F/William Maclean | Zdroj: Reuters

Podle zdrojů blízkých královské rodině bude ale zákrok dlouhý, uvedl deník El País. Král bezprostředně po operaci neočekává žádné návštěvy. „Uvidíme se, až budu vycházet ven,“ řekl při příchodu do nemocnice přítomným novinářům.

Bývalý španělský král Juan Carlos odešel z veřejného života. Rozloučil se na býčích zápasech

Číst článek

Mezi červnovým vyšetřením a nástupem do nemocnice pokračoval Carlos v běžném životě, který zahrnoval mimo jiné účast na závodech v plachtění. Bývalý král má již za sebou 17 operací, ani jedna z nich se však netýkala srdce. K zákroku si tentokrát vybral soukromou kliniku, v minulosti se ale nechával ošetřovat i na státních.

Jedenaosmdesátiletý Juan Carlos se stáhl z veřejného života letos v květnu. Abdikoval již před pěti lety, kdy předal korunu svému synovi Felipemu VI. po 39 letech na trůnu. Mezi Španěly je velice oblíbený a považovaný za klíčovou postavu přechodu z diktatury k demokracii po smrti generála Franciska Franka v roce 1975.

ľzl, gak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme