Prozatimní prezident Guaidó vyzval k pochodu na prezidentský palác v Caracasu. Termín zatím neuvedl

Lídr venezuelské opozice a prozatímní prezident Juan Guaidó v neděli začal obyvatele mobilizovat k pochodu na prezidentský palác v Caracasu. Datum akce neuvedl. Před tisícovkami přívrženců ve městě Valencie v severním státě Carabobo však prohlásil, že začíná nová etapa opozičního hnutí.

Caracas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Půjdeme k Miraflores (prezidentskému paláci) a budeme žádat zpět to, co národu patří,“ prohlásil 35letý politik, který se považuje za prozatímního prezidenta Venezuely. Slíbil, že navštíví co nejvíce venezuelských států. V neděli se konaly manifestace na jeho podporu v různých městech jihoamerické země.

Zoufalí pacienti, hlad a rozvoj šarlatánství. ,Venezuela absurditou připomíná Kafkův Proces,‘ říká filmař

Číst článek

V rámci „Operace svoboda“ Guaidó na twitteru vyzval obyvatelstvo, aby se organizovalo ve výborech. Opoziční vůdce tak doufá, že jeho několik týdnů trvající mocenský souboj s prezidentem Nicolásem Madurem se dá opět do pohybu, napsala agentura DPA.

Guaidó se nechal 23. ledna prohlásit prozatímním prezidentem. Maduro je podle něj hlavou státu neoprávněně, protože jeho loňské znovuzvolení neodpovídalo demokratickým standardům.

Venezuela je kromě toho v hluboké ekonomické krizi a autoritářská vláda odmítá humanitární pomoc, kterou označuje za americkou intervenci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme