Judista Krpálek si na exhibici ověřoval svou sportovní všestrannost

Lukáše Krpálka zná široká veřejnost jako jednoho z nejlepších judistů světa. O uplynulém víkendu ale přesvědčil o svém všesportovním nadání, to když se zúčastnil v Brně exhibice sportovců Jihomoravského kraje. Vypravil se tam i reportér Petr Kadeřábek.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krpálek vítězí nad Konečným v ringu

Krpálek vítězí nad Konečným v ringu | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

První zkouška sportovních dovedností čeká Lukáše na badmintonovém hřišti. V souboji dvou desetinásobných mistrů České republiky má sice navrch Petr Koukal, ale to proto, že některé míče létají kolem Krpálka takovou rychlostí, že je skoro nevidí, natož aby je odehrál. Nakonec ale obstál Lukáš se ctí.

„Bral jsem to tak, jak mi to přišlo pod ruku - podběračka, naběračka, prostě všechno!“

Přehrát

00:00 / 00:00

Judista Krpálek si na exhibici ověřil svou sportovní všestrannost

To už ale Lukáš spěchá do šatny, aby se převlékl do kimona a rychle zpátky, tentokrát na tatami, kde vyzývá na souboj boxera Lukáše Konečného. Chvíli s možným profesionálním mistrem světa hází vzduchem, aby se následně nechal svým jmenovcem také párkrát přehodit.

„Toto všechno jsou techniky, kterými se Lukáš prosazuje na evropských i světových turnajích,“ přibližuje komentátor okolostojícím divákům dění na tatami.

„Já vůbec nerozumím judistickým chvatům a byl pro mě problém, když mě přehodil jednoduchým chvatem a pak mi řekl, abych udělal to stejné. Už jsem si z toho nic nepamatoval, jen jsem viděl, jak mě drží, pak jsem byl chvíli ve vzduchu nebo na zádech – a zapamatovat si, co to bylo za pohyby předtím, to pro mě bylo příliš obtížné,“ popisuje s úsměvem boxer Konečný.

„Bylo vidět, že judo nikdy nedělal, byl hodně plachý a nevěděl, co přesně má dělat. Ale na to, že to byla jeho první zkušenost s judem, si vedl celkem dobře, zasloužil by pochvalu,“ míní zase Krpálek.

Ring volný

To už se ale oba Lukášové přesunují k ringu. Pozor, ani tady by Krpálek nemusel být bez šance, s boxovacím pytlem má své zkušenosti.

„V hale, kde cvičím, máme i boxovací pytel, jenomže já do něj tak akorát občas kopnu, když se mi něco nepovede, a to je celé,“ směje se Krpálek.

Do svého protivníka ale judista nekope, sice ho párkrát zasáhne soupeřova rukavice, ale nakonec se mu podaří použít jeden ze zažitých chvatů a Konečný končí na lopatkách.

„Musím říct, že nebýt juda, byl bych úplně vyřízený. Takhle jsem měl aspoň trochu šanci, ale jinak vůbec!“

Zdá se, že je se sportováním pro dnešek konec. Ale není. Lukáš totiž právě zahlédl mistry světa v kolové Hrdličku s Hasoněm a hodlá vyzkoušet jejich pracovní náčiní.

Lukáš Konečný přehazuje jmenovce Krpálka | Foto: Petr Kadeřábek

„Slušnej borec, co? Hlavně normální…,“ hodnotí svého ‚žáka‘ oba kolisté. Krpálek sice chvíli chytá balanc, pak ale vystřihne na vratkém kole několik takřka krasojezdeckých figur.

„No, tak to vypadá, že umím všechno, ale ve finále vlastně nic. Na horském kole dokážu stát na místě, ale na tomhle to fakt nejde, je to vratké. Klobouk dolů před oběma pány, že to umí – a ještě u toho dávají góly,“ neskrývá obdiv k Hrdličkovi s Jasoněm judista.

„Den tady v Brně s ostatními sportovci jsem si užil úplně maximálně, jsem moc rád, že jsem přijel. Doufám, že příští rok se zúčastním znovu.“

A věří v to i všichni přítomní, vždyť za rok by se už na bicyklu na kolovou mohl Lukáš Krpálek prohánět s olympijskou medailí na krku.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme