Jugoslávie má novou vládu

Jugoslávský parlament schválil novou federální vládu v čele s bývalým ministrem financí Draganem Pešičem. Nový kabinet má 10 členů - tedy o sedm méně než ten předešlý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbové a Černohorci si rovným dílem rozdělili zbývajících deset rezortů. Minulá vláda Zorana Žižiče odstoupila kvůli spornému vydání bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu.

Nový premiér slíbil, že jeho vláda udrží ohroženou jednotu Jugoslávské svazové repbuliky a zlepší vztahy mezi oběma rebuplikami - tedy Srbskem a Černou horou. Dalšími cíli jsou zachovat územní celistvost země, uzavřít s Podgoricí platformu o redefinování vztahů srbska a Černé hory včetně případně změny Ústavy SRJ na legální způsob pokračovat v zahájeném procesu integrace Jugoslávie do mezinárodních struktur včetně finančních organizací s oprioritním strategickým akcentem na Evropskou unii a v otázce Kosova prosazovat důsledné dodržování rezoluce Rady bezpečnosti číslo 1244.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme