Jugoslávie má novou vládu

Jugoslávský parlament schválil novou federální vládu v čele s bývalým ministrem financí Draganem Pešičem. Nový kabinet má 10 členů - tedy o sedm méně než ten předešlý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbové a Černohorci si rovným dílem rozdělili zbývajících deset rezortů. Minulá vláda Zorana Žižiče odstoupila kvůli spornému vydání bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu.

Nový premiér slíbil, že jeho vláda udrží ohroženou jednotu Jugoslávské svazové repbuliky a zlepší vztahy mezi oběma rebuplikami - tedy Srbskem a Černou horou. Dalšími cíli jsou zachovat územní celistvost země, uzavřít s Podgoricí platformu o redefinování vztahů srbska a Černé hory včetně případně změny Ústavy SRJ na legální způsob pokračovat v zahájeném procesu integrace Jugoslávie do mezinárodních struktur včetně finančních organizací s oprioritním strategickým akcentem na Evropskou unii a v otázce Kosova prosazovat důsledné dodržování rezoluce Rady bezpečnosti číslo 1244.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme