Jugoslávská armáda vstupuje do nárazníkového pásma

Jugoslávští vojáci vstupují do poslední části nárazníkového pásma mezi Kosovem a Srbskem . Takzvaná zóna B se nachází ve velmi citlivém úseku vedle Preševského údolí, kde je několik albánských okresů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Srbsku se daří situaci uklidnit, a v posledních dnech několik set albánských rebelů složilo svoje zbraně mezinárodním jednotkám KFOR v Kosovu. Situace v Makedonii je ale stále napjatá. Z Bruselu k tomu zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Milan Fridrich dodává, že podle zdrojů ze Severoatlantické aliance roste v oblasti napětí.

Skupiny albánských extremistů by se zřejmě mohly pokusit obsadit vesnice kolem Tetova. Západní média uvádějí, že v minulých dnech přešlo hranice na patnáct stovek Albánců, kteří zásobují rebely zbraněmi.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme