Jugoslávskému vůdci Titovi by bylo 117 let

Stovky současných stoupenců jednoty a bratrství bývalé Jugoslávie a jejího mocného prezidenta Josipa Broze Tita si připomněli 117. výročí jeho narození. Každý rok takto v Bělehradě před jeho bývalým letním sídlem oživují nostalgii po někdejší jugoslávské federaci a jejím zakladateli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josip Broz Tito | Foto: titoville.com

Titovi příznivci přijeli z různých míst nejen metropole Bělehradu, ale i z celého Srbska a dalších zemí bývalé jugoslávské federace, dokonce až ze vzdálené Makedonie. Převládali mezi nimi starší lidé a příznivci strany Komunisté Srbska.

Jejich předseda Svetozar Markanovič pro Český rozhlas řekl: "Dokud jsme živí, tak jej prožíváme jako legendárního vůdce antifašistického odboje a socialistické revoluce v naší zemi."

Na setkání byly na prodej upomínkové předměty o bývalé Jugoslávii a hlavně o maršálu Titovi, který byl legendárním vůdcem partyzánského hnutí odporu za druhé světové války.

Podle informací srbského tisku tento vládce Jugoslávie uložil za svého života ve švýcarských bankách dvě miliardy dolarů a vlastnil třetinu akcií hotelu Imperial ve Vídni.

Přečtěte si také:
Exkluzivní klub Bilderberg přemýšlí, kudy z krize
Královský palác v Bělehradě
Titův odkaz
25. 5. 1892: Narození Josipa Broze

Jaromír Janev, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme