Julija Skripalová požádá o politický azyl. Brzy to oznámí na tiskové konferenci, tvrdí její sestřenice

Ruska Julija Skripalová propuštěná v pondělí z nemocnice v britském městě Salisbury po otravě armádním jedem požádá o politický azyl. Ruské agentuře Interfax to v úterý řekla její sestřenice Viktorija Skripalová. Julija prý brzy uspořádá tiskovou konferenci, na níž své rozhodnutí oznámí. Kde se má o azyl ucházet, Viktorija neví.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Julija Skripalová | Foto: Yulia Skripal/Facebook | Zdroj: Reuters

Dcera bývalého agenta ruské vojenské rozvědky Sergeje Skripala v pondělí ukončila hospitalizaci, kterou si vynutila otrava prudkým jedem Novičok vyráběným údajně v Sovětském svazu.

Julija Skripalová opustila nemocnici. Její stav se zlepšil, léčba ale bude pokračovat

Číst článek

Její otec, který Británii vyzradil desítky ruských špionů, se podle sdělení nemocnice v Salisbury zotavuje pomaleji a pod dohledem lékařů zatím zůstává. Podle stanice BBC byla Skripalová převezena na bezpečné místo.

„Nikdo ji neviděl, nikdo nic neví, ani tam, ani tady," řekla Viktorija v Moskvě ruskému Interfaxu. „Brzy bude tisková konference, na níž oznámí, že žádá o politický azyl, prohlásila bez dalších podrobností sestřenice třiatřicetileté Julije Skripalové. V minulých dnech se za svou příbuznou chtěla do Británie vydat, navzdory intervencím ruských diplomatů ale nedostala britské vízum.

Na propuštění Skripalové z nemocnice už v úterý zareagovala ruská ambasáda v Londýně, která požádala britské úřady o „okamžité důkazy, že Julija jedná z vlastní vůle. Moskva si po celou dobu hospitalizace Skripalové stěžovala, že její konzulární pracovníci nemají k ruské občance přístup.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme