Skripalová: Před týdnem jsem se probrala a sílím každý den. Celá záležitost je poněkud dezorientující

Julija Skripalová ve čtvrtečním prohlášení uvedla, že je jí lépe každý den, ale cítí se dosud poněkud dezorientovaná. Třiatřicetiletá žena byla počátkem března v Salisbury na jihu Anglie spolu se svým otcem, bývalým dvojím agentem Sergejem Skripalem přiotrávena bojovou látkou Novičok.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie i nadále střeží přístup k domu Sergeje Skripala v Salisbury. | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

„Před týdnem jsem se probrala a s potěšením mohu uvést, že sílím každý den, praví se v prohlášení, které ve jménu Skripalové vydala londýnská policie.

Zdravotní stav otrávené dcery agenta Skripala se rapidně zlepšil, je při vědomí a může mluvit

Číst článek

„Jistě si uvědomujete, že celá záležitost je poněkud dezorientující, a doufám, že budete respektovat mé soukromí a soukromí mé rodiny během mé rekonvalescence, dodala.

Ruský velvyslanec v Londýně Alexandr Jakovenko vyjádřil nad zotavováním Skripalové potěšení a doufá, že se zotaví také její otec.

Nemocnice, kde se Skripalovi léčí, podle agentury AP potvrdila, že se stav pacientky zlepšil, zatímco šestašedesátiletý Skripal zůstává v kritickém stavu.

Skripalová v ruské televizi

Ruská státní televize ve čtvrtek odvysílala záznam telefonického rozhovoru, podle kterého se Julija Skripalová rychle zotavuje a již brzy opustí nemocnici. Televize ale upozornila, že neručí za pravost nahrávky, kterou jí poskytla sestřenice Julije Skripalové Viktorija.

„Vše je v pořádku. Teď (otec) odpočívá, spí. Všichni jsme zdravotně v pořádku. Nikdo nebyl nezvratně postižen. To je vše, brzy se odhlásím (z nemocnice). Vše je OK, řekla Julija ve zmíněné nahrávce podle agentury Interfax.

Moskva žádá o vyšetřovací spis a zdravotní dokumentaci Skripalové. Chce se zapojit do vyšetřování

Číst článek

Londýn z otravy Skripalových obviňuje Rusko. Moskva vinu popírá, a naopak obviňuje Británii a USA ze zinscenování případu. Obě strany si mezitím vyhostily desítky diplomatů.

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov si ve čtvrtek v souvislosti s tímto případem stěžoval, že Západ se pokouší o „démonizaci Ruska, když „namísto zevrubného vyšetřování a předložení hodnověrných faktů čelí Rusko nepodloženým obviněním.

„Kvůli dalšímu démonizování Ruska se organizují hrubé provokace. Tzv. případ Skripal se stal záminkou - vymyšlenou, anebo zinscenovanou - pro neopodstatněné masové vyhoštění ruských diplomatů nejen z USA a Británie, ale i dalších států, z nichž většinu k tomu prostě donutili. Takový výsměch mezinárodnímu právu, diplomatické etice i obyčejné slušnosti jsme už dlouho neviděli, prohlásil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme