USA 0:1 Česko

Juščenko bude v Berlíně jednat se Schröderem

Ukrajinský prezident Viktor Jušcenko se dnes v Německu setká s kancléřem Gerhardem Schröderem a vystoupí v Bundestagu. Jeho cílem je uspíšit vstup Ukrajiny do Světové obchodní organizace a rozšířit evropskou zónu volného obchodu na Karpaty. Ukrajina se také chystá dočasně zrušit víza pro občany Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Juščenko v Německu | Zdroj: ČTK

Ještě do konce března plánuje Ukrajina zrušení víz pro občany EU. V Berlíně to oznámil vicepremiér Anatólij Kinach. Jde o opatření na dobu konání soutěže Eurovize s možností dalšího prodloužení. Ukrajina by oplátkou chtěla zjednodušení vjezdu ukrajinských diplomatů, obchodníků a novinářů do zemí Unie.

"Problém je v tom, že německá veřejnost si většinou spojuje jméno Ukrajiny s organizovaným zločinem a prostitucí, tedy se spodinou společnosti, která směřuje do Německa a EU," říká ministr zahraničí bývalé NDR Markus Meckel.

Pod současným spolkovým ministrem zahraničních věcí Fischerem se ostatně otřásá židle právě kvůli udělování německých víz na počátku století, které řídila s vědomím jeho úřadu ukrajinská mafie.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme