Juščenko dostal pozvání do Bílého domu

Populární vůdce Oranžové revoluce Viktor Juščenko dostal pozvání do Washingtonu. Prezidenta Ukrajiny přivítá americký prezident v Bílém domě už začátkem dubna. Mezitím ve Washingtonu jednali ministři zahraničí Condoleezza Riceová a její ukrajinský protějšek Borys Tarasyuk. Šéfka americké diplomacie se snažila zahladit obavy z toho, že Ukrajina plánuje stáhnout své vojáky z Iráku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům

Bílý dům | Foto: Bílý dům

Americká ministryně zahraničí Riceová zdůraznila zvláštní vztahy mezi Spojenými státy a Ukrajinou. Prezident Bush často uvádí Ukrajinu jako příklad toho, že je demokracie ve světě na postupu. Condoleezza Riceová poděkovala Ukrajině za příspěvek válce v Iráku a k plánovanému stažení více než 1600 ukrajinských vojáků z Iráku uvedla, že doufá, že to jednotky neohrozí a připoměla, že Kyjev nabídl technickou pomoc. Washington uvedl, že američtí lékaři pomáhali léčit Viktora Juščenka, když se ukázalo, že se ho někdo pokusil otrávit.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme