Juščenko v Berlíně

Setkáním s kancléřem Gerhardem Schröderem dnes vyvrcholí návštěva ukrajinského prezidenta Viktora Juščenka v Německu. Poté ještě lídr ukrajinské oranžové revoluce vystoupí před poslanci Spolkového sněmu. Cílem Juščenkovy návštěvy je získat Německo pro myšlenku vstupu Ukrajiny do Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín | Foto: europa.eu.int

Juščenkovo vystoupení v Bundestagu je výrazem podpory vůdci oranžové revoluce. "Je to pomoc na dlouhé cestě, kterou má ještě před sebou. Jsem rád, že s pozváním jednotlivé frakce souhlasily," říká poslanec za CDU Volker Rühe. Juščenko sám ujišťuje, že existuje politická vůle k plnění podmínek pro vstup do EU. Německo by ale mělo vyslat politický signál EU, to znamená: uznání ekonomiky za tržní, podporu členství ve Světové obchodní organizaci, ulehčení vízové povinnosti a rozšíření evropského zóny volného obchodu právě o Ukrajinu. Německá pravice ale varuje před planými sliby, jaké kdysi z Bruselu dostalo Turecko.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme