K atentátu se hlásí i skupina zvaná Mohamedova armáda

K úternímu atentátu na bagdádské sídlo OSN se přihlásila skupina, která si říká Mohamedova armáda. Je druhou organizací, která se k útoku hlásí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci na místě atentátu

Jako první to ve čtvrtek učinila dosud neznámá formace Ozbrojený předvoj druhé Mohamedovy armády. Cílem atentátu měli být členové americké zpravodajské služby, kteří byli v sídle OSN.

Mohamedova armáda o sobě nechala poprvé slyšet 9. srpna, když se televizi Al-Arabíja přihlásilo několik iráckých islámských organizací a vyzvaly jejím prostřednictvím ke svaté válce proti okupantům Iráku.

Při explozi nákladního vozu Kamaz naloženého výbušninami zahynulo v úterý nejméně 24 lidí, včetně zvláštního vyslance OSN Sergia Vieiry de Mella. I když se k útoku nikdo nepřihlásil, mohli to být Saddámovi loajalisté, nebo zahraniční teroristé. Vyšetřovatelé FBI se domnívají, že k atentátu bylo použito smrtící směsice staré irácké munice včetně 200kilogramových bomb. Některé z náloží nevybuchly, což komplikuje odklízení ruin

Milan Kopp, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme