K dopadení bin Ládina má pomoci televizní kampaň

Spojené státy rozběhly v afghánských sdělovacích prostředích mediální kampaň s cílem získat pomoc pro dopadení teroristického vůdce Usámy bin Ládina a jeho spolupracovníků. Oznámilo to americké ministerstvo zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Mediální kampaň v televizi a v rozhlase potrvá tři měsíce a je určena k "lepšímu seznámení s finančními odměnami výměnou za informace vedoucí k zadržení hledaných teroristů".

Spojené státy nabídly za dopadení bin Ládina 25 milionů dolarů. Stejná částka je vypsána na hlavu Ajmana Zavahrího, muže číslo dvě teroristické organizace Al-Káida. Souběžně s televizní kampaní jsou šířeny po Afghánistánu letáky s podobiznou hledaných mužů a odměnou za dopadení.

V rámci "programu hledání osob na útěku", který vznikl v roce 1984, bylo vyplaceno 43 osobám, které poskytly informace pro dopadení nebo usmrcení mezinárodně hledaných teroristů, 57 milionů dolarů.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme