K pěti ambasádám v Římě musela policie

Karabiniéry přivolali zaměstnanci pěti velvyslanectví v Římě, a to kvůli podezřelým zásilkám. Naštěstí žluté obálky adresované velvyslanectvím Venezuely, Monaka, Dánska a Maroka neobsahovaly žádnou výbušninu. Balíček, který byl doručen na Řeckou ambasádu mohl ale skutečně explodovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie u řecké ambasády v Římě

policie u řecké ambasády v Římě | Zdroj: ČTK

Byla to opět velká žlutá obálka, kterou zaměstnanci řeckého velvyslanectví nechali před vchodem do budovy a přivolali karabiniéry. Obálka obsahovala výbušninu i roznětku a mohla skutečně vybuchnout při otevření.

Pyrotechnici zásilku zneškodnili, ale nenechali ji eplodovat. Jsou přesvědčeni, že jim pomůže odhalit pachatele. Ke dvěma předvánočním atentátům na švýcarské a čilské velvyslanectví, při kterých byli zraněni dva lidé, se přihlásila Neformální anarchistická federace.

I v případě řeckého velvyslanectví vyšetřovatelé usuzují na organizace anarchistů. Jsou to menší, navzájem propojené organizace, operující v různých zemích, zejména v Řecku, Španělsku a Itálii.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme