K požáru na istanbulském letišti se hlásí kurdští separatisté

Mohutný požár odpoledne zachvátil nákladový prostor mezinárodního letiště v tureckém Istanbulu. Oheň zranil tři lidi a částečně omezil letový provoz. K odpovědnosti se večer přihlásili kurdští separatisté, uvedla agentura AFP. Podle tureckých úřadů požár zřejmě způsobila závada v elektroinstalaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plameny šlehající z nákladového prostoru istanbulského letiště | Zdroj: ČTK

Požár vypukl o půl čtvrté odpoledne. Záběry, které přinesly místní televizní stanice, zachytily sloup hustého černého dýmu stoupajícího do výšky několika desítek metrů. Podle zpráv z agentur vyvolal oheň na letišti paniku. Úřady z blízkých terminálů evakuovaly několik tisíc cestujících. Poblíž ohniska požáru je navíc hangár s vojenskými letadly.

Do boje s živlem bylo nasazeno několik hasičských jednotek, které měly k dispozici i speciální letadla. Zraněni byli tři lidé. Podle informací českého konzula v Istanbulu Pavla Peška nejsou mezi zraněnými žádní turisté. "Zóny určené pro pasažéry na istanbulském letišti nebyly vůbec zasaženy. Podle prvních náznaků by se snad mělo jednat o pouhý zkrat," řekl Českému rozhlasu Pešek.

Turecká televize informovala o několika explozích a spekulovalo se o výbuchu chemikálií. Podle tureckých úřadů požár zřejmě zavinila závada v elektroinstalaci.

Večer se k odpovědnosti přihlásila kurdská ozbrojená skupina Sokoli osvobození Kurdistánu. Podle ní šlo o "sabotáž, která je odpovědí na tureckou politiku vůči Kurdům". Separatisté současně vyhrožují dalšími akcemi.

Marika Táborská, Marie Matúšů, Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme