K Tchajwanu a Číně se blíží tajfun Morakot

Tchajwan se připravuje na tajfun Morakot. Kvůli silnému větru dosahujícímu rychlosti 150 kilometrů v hodině bylo v ohrožených oblastech přerušeno letecké a vlakové spojení. Živel má o víkendu zasáhnout také východní pobřeží Číny, kde kvůli vichřici pokračuje evakuace obyvatel žijících v ohrožených oblastech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tajfun Morakot přichází do metropole Tajpeje | Foto: ČTK

Tchajwanské záchranné jednotky mají pohotovost, uzavřeny byly všechny vládní úřady a školy a nefunguje letecká ani vlaková doprava. Přerušeny byly i mezinárodní lety do Hong Kongu a Číny.

Tajfun Morakot, což v thajštině znamená smaragd, má zasáhnout celé území Tchajwanu. V sobotu v poledne pak má dorazit na východní pobřeží Číny.

Provinční úřady už proto prostřednictvím krátké textové zprávy varovaly na 8 a půl milionu obyvatel ohrožených oblastí a evakuovaly i několik tisíc lidí žijících na pobřeží. Vlny na moři totiž mají dosahovat až devítimetrové výšky.

Přečtěte si také:
Tajfun Nuri zkomplikoval život v Hong Kongu
Asijské oblasti zdevastované tajfunem sčítají škody
Tajfun Krosa udeřil na Čínu
V Číně bylo kvůli tajfunu evakuováno přes milión lidí

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme