K útoku na redakci Charlie Hebdo se přihlásil Islámský stát

Islámský stát se údajně přihlásil k vraždě novinářů pařížského listu Charlie Hebdo. Uvedly to webové stránky jordánského deníku Ráj. Jeden z duchovních Islámského státu řekl, že čtvrteční akce byla vzkazem všem zemím mezinárodní aliance. Útoky se podle něj budou opakovat v Británii a Spojených státech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž se stala svědkem krvavého útoku na na redakci Charlie Hebdo | Zdroj: Reuters

Podle svědků křičeli pachatelé při útoku, že jsou členy jemenské Al-Káidy. To by ukazovalo na dnes nejnebezpečnější odnož světové teroristické sítě, která si říká Al-Káida na Arabském poloostrově.

Jeden z dvojice podezřelých bratrů, Said Kouachi, byl před několika lety v Jemenu na náboženském kurzu a není vyloučené, že tam podstoupil výcvik v táboře Al-Káidy.

Také únosce v Paříži se podle francouzské televize hlásil k Islámskému státu. Vraždu policistky sladil s masakrem v redakci časopisu Charlie Hebdo.

Přihlášení se Islámského státu k pařížským útokům tak může být jen propagandistickým tahem. Britská kontrarozvědka MI5 zároveň varuje, že syrské pobočky Al-Káidy chystají rozsáhlé útoky proti cílům na Západě.

Oba podezřelí z útoku na týdeník Charlie Hebdo byli při policejním zásahu zabiti. Zabit byl i útočník, který dnes odpoledne držel rukojmí v Paříži.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme