K útokům na ambasády v Římě se přihlásila krajní levice

K útokům na švýcarskou a chilskou ambasádu v Římě se přihlásilo krajně levicové mezinárodní uskupení Neformální anarchistická federace. Bomby maskované jako poštovní zásilky zranily dva lidi. Zaměstnanci švýcarského zastupitelství hrozí amputace obou rukou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté stojí před chilskou ambasádou. | Zdroj: ČTK

Zatím není jasné, proč se cílem anarchistů, kteří chtějí svými činy svrhnout současný systém, staly právě ambasády Švýcarska a Chile. Mimořádná bezpečnostní opatření proto podle spolupracovníka Českého rozhlasu Josefa Kašpara platí i na dalších velvyslanectvích v Římě.

„Italské ministerstvo vnitra zahájilo okamžitě kontrolu všech zásilek do všech zastupitelských úřadů. Mimo to také italský ministr zahraničních věcí Franco Frattini nařídil přísnou kontrolu všech zásilek na všechny italské zastupitelské úřady v zahraničí, informuje z Itálie Kašpar.

Kromě švýcarského a chilského velvyslanectví v Římě, kde bomby vybuchly, našla policie další podezřelý balíček i na ukrajinské ambasádě. Italský ministr zahraničí varuje, že ambasády cizích států v Římě jsou vážně ohroženy.

Italská policie prověřuje všechny ambasády ve městě, kde platí mimořádná bezpečnostní opatření. Na nohou je také švýcarská policie, protože na zastupitelství Evropské unie v Bernu dorazil podezřelý balíček.

Josef Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme