K útokům v Egyptě se přihlásila i zatím neznámá skupina

K odpovědnosti za sobotní teroristické útoky v Egyptě se přihlásila už třetí skupina islámských radikálů - dosud neznámí Egyptští mudžahedíni. Při třech explozích v letoviscích Šarm aš-Šajch a Najma Bay na břehu Rudého moře zahynulo na 88 lidí - včetně jednoho Čecha a dalších zahraničních turistů. Byl to nejhorší teroristický útok v Egyptě od roku 1981.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky na tržnici v Šarm aš-Šajchu | Zdroj: ČTK

Egyptští mudžahedíni vyjádřili svou loajalitu Al-Kájdě i Usámovi bin Ládinovi. Zároveň zveřejnili jména pěti atentátníků, kteří měli odpálit nálože v Šarm aš Šajchu a Najma Bay.

Egyptské úřady mezitím oznámily, že se na explozích nepodíleli Pákistánci, po kterých policisté od víkendu pátrají. Jejich fotografie byly rozmístěny na kontrolních stanovištích na jihu Sinaje.

Toto prohlášení následovalo po vystoupení pákistánského prezidenta Parvíze Mušarafa. Podle něj je činnost Al-Kájdy v Pákistánu ochromena, a tudíž nemohla zorganizovat útoky v Londýně, ani v Šarm aš Šajchu. I přesto ale egyptští policisté účast podezřelých Pákistánců na atentátech nevyloučili - tuto verzi stále prošetřují.

Robert Mikoláš, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme