K včerejšímu atentátu v Izraeli se přihlásil Hamas

K odpovědnosti za včerejší sebevražedný atentát v izraelském městě Kfar Saba, při kterém zahynul jeden izraelský občan a dalších nejméně 40 lidí bylo zraněno, se přihlásilo hnutí islámského odporu Hamas. Jde prý o legitimní čin v boji proti izraelské okupaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští představitelé v čele s premiérem Arielem Šaronem atentát ostře odsoudili a obvinili z odpovědnosti za tento útok palestinskou reprezentaci, protože neučinila potřebné kroky, aby podobným teroristickým akcím zabránila a neplní své závazky z mírových dohod s Izraelem.

Generální tajemník autonomní vlády dnes v rozhovoru pro arabské vysílání britské rozhlasové stanice BBC řekl, že je to naopak Izrael, který neplní své závazky z dohod. Podle něj budou Palestinci pokračovat v povstání, protože vláda premiéra Šarona nechce naplnit jejich zákonná práva. Obě strany ale považují současný stav za velmi vážný a dnes večer by měla proběhnout schůzka bezpečnostních představitelů Izraele a palestinské autonomie.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme