K víkendovému útoku v Jordánsku se přihlásil Islámský stát. Na místě se opět střílelo

K nedělnímu atentátu spáchanému na jihu Jordánska se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Čtyři ozbrojenci při útoku na policejní hlídky zabili devět lidí, mezi nimiž byli policisté i civilisté. Ve stejné oblasti došlo v úterý k další přestřelce, při které přišli o život čtyři policisté, uvedla agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný bezpečnostní zdroj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čestná stráž drží fotografii policisty, který zahynul při teroristickém útoku v Jordánsku. | Zdroj: Reuters

Jordánsko ihned po nedělním útoku zahájilo rozsáhlou pátrací akci s cílem dopadnout všechny osoby podezřelé z napojení na čtveřici útočníků. Úterní přestřelka se odehrála během razie v domě v jedné z vesnic severně od města Karak, kde se údajně ukrývali islamističtí radikálové. Při střelbě zahynuli čtyři muži zákona, o život rovněž přišlo blíže neurčené množství ozbrojenců, uvedla jordánská tisková agentura Petra. Další radikálové byli zadrženi.

Islámský stát v úterý oznámil, že nedělní útok spáchali čtyři jeho bojovníci, kteří sami zahynuli. Jordánské úřady zatím k útočníkům podrobnosti nesdělily, místní bezpečnostní složky se domnívají, že šlo o občany Jordánska.

Ozbrojené komando útočilo v Jordánsku. Zahynulo devět lidí včetně kanadské turistky

Číst článek

Dějištěm nedělního útoku bylo město Karak, z nějž se útočníci uchýlili na tamní historickou pevnost, ale policisté je zlikvidovali. Mezi mrtvými bylo pět policistů, kanadská turistka a další tři civilisté.

Jordánsko je spojencem Spojených států a jednou z arabských zemí, které se podílejí na letecké kampani proti ozbrojencům z Islámského státu v sousední Sýrii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme