K volbě Kerryho vyzývají noviny i Bushovi příbuzní

Přesně týden před prezidentskými volbami ve Spojených státech začíná kampaň nabírat velké obrátky. Oba kandidáti mají velmi vyrovnané preference a snaží se proto získat poslední nerozhodnuté voliče. Kampaň se ale neodehrává jen na předvolebních shromážděních a před televizními kamerami, ale i po dalších liniích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příznivci Johna Kerryho jsou stále optimističtější | Foto: Miroslav Konvalina

Například známý americký týdeník The New Yorker poprvé za 80 let své existence podpořil v prezidentských volbách jednoho z kandidátů. Svým čtenářům doporučil, aby 2. listopadu volili demokrata Johna Kerryho.

Bilanci administrativy George Bushe shrnul týdeník slovy "selhání, arogance a neschopnost, což je překvapující u týmu, který se holedbal ryzím profesionalismem". Naopak Kerry během své kariéry prokázal "charakterovou stálost a pevnost", uvedl časopis v pětistránkovém komentáři.

Kerryho podpořily i významné listy The Washington Post a The New York Times. Zatím se pro něj vyslovilo 66 amerických deníků oproti 57, které doporučují Bushe.

Boj se svádí dokonce i na internetu, navíc s členy rodiny. Sedm vzdálených příbuzných amerického prezidenta George Bushe založilo internetovou stránku s názvem Bushovi příbuzní pro Kerryho. Její autoři se s prezidentem ale osobně nikdy nesešli. Jsou to vnoučata sestry Bushova dědečka Prescotta Bushe.

K založení stránky je vedl společný nesouhlas s prezidentovou politikou Irákem počínaje a ochranou životního prostředí konče. Každý z příbuzných vysvětluje, co jej vedlo k tomu, že důvěřuje Kerrymu a nikoli bratranci z druhého kolena. Chtějí prý "pomoci Americe dostat se z nemoci, jíž země trpí od roku 2000, kdy se Bush ujal úřadu".

Podnět k vytvoření stránky dal vlastně Kerry osobně, když si na jednom z předvolebních shromáždění všiml transparentu, se kterým přišla jedna ze zakladatelek internetových stránek.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme