K vraždám kritiků ukrajinské vlády se v dopise přihlásila UPA. Je to podvrh, tvrdí experti

Ukrajinské zpravodajské služby považují za podvrh dopis, ve kterém se organizace Ukrajinská povstalecká armáda přihlásila k posledním dvěma brutálním vraždám kritiků současné vlády. Neznámí pachatelé tento týden zastřelili novináře Olese Buzinu a bývalého poslance Olega Kalašnikova.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prominentní novinář Oles Buzyna byl známý proruskými názory

Prominentní novinář Oles Buzyna byl známý proruskými názory | Zdroj: Reuters

Ukrajinská zpravodajská služba SBU nezaregistrovala činnost organizace pod názvem Ukrajinská povstalecká armáda (UPA), přestože průběžně monitoruje aktivity levicových i pravicových radikálů, uvedl náčelník hlavního vyšetřovacího odboru SBU Vasilij Vovk.

Dopis od údajné UPA přišel na mail známého ukrajinského politologa Vladimira Fesenka. Expertiza dospěla k závěru, že jde o podvrh – text nepsal rodilý Ukrajinec a sám dopis byl odeslán ze serveru v Německu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme